Birlikte Dört Kalp

Boyama kitaplarıyla hiç işimiz olmadı bizim, çıkartmalı olanları yalvar yakar alınıp,  çıkartmalarını yapıştırdıktan sonra  kenara atıldı hep. Çünkü İrem, kendisi çizip boyamaktan mutlu oluyor, değişik boyalar kullanacak,  bir şeye bakıp çizmeye çalışacak, makasla kesip  şekil verecek. Okuldan eve döndüğünde ilk yaptığımız şeylerden birisi birlikte getirdiği bir dolu  faaliyeti  tek tek  incelemek oluyor.   Güzel olanlarını hep saklamak için ayrı dosyalıyorum .

Önceki gün   kağıdı keserek elde ettiği kalpli kartla gelince, eşim ve ben  çok beğendik. Hemen ‘öğretmen mi yaptırdı’ diye sorduk, hayır tamamen   kendisi yapmış 🙂  Gurur duyduk  yaptığı bu kalpli kağıttan. “Dördümüzün birlikte atan kalbi, ne güzel!” diye hikayeler uydurduk. Çocuklarla   hayatta mutlu olacak o kadar çok küçük şeyler var ki…

Öğretmeni  İrem’in resimle kendisini çok güzel ifade edebildiğini, sınıftaki arkadaşlarından bu konuda ilerde olduğunu ve mutlaka hayatında  resmin hep  devam etmesi gerekliliğini vurguluyor her konuştuğumuzda. Dahası  sınıfta her isteyene de resim çiziyormuş.

Alttakiler son beğendiklerimden bir karma.  Benim favorim, yıldıza kızan kalp oldu.  Annesini kat kat geçen hayvan bilgisi de eklenince bizimkinin  çizdiği hiçbir balıklar da  normal değil, aybalığı çiziyor (kahverengi olan  balık)  mesela. Diğer balıkların isimlerini sorup öğrenince ekleyeyim.  Hayvansever çocuklarınız için daha önce   bahsettiğimiz Ara-Bul Çocuk Kitaplarının çok eğlenceli ve öğretici olduğunu olduğunu belirtelim.