17 responses

 1. Birgül
  17 Haziran 2010

  kesinlikle katılıyorum Pegasus ile ilgili yazdıklarınıza.
  aynen eziyetti bizim için de Pegasusla yolculuk.
  puset sıkıntısı üzerine,bir de kaybolan bavul sıkıntısı,üzerine bavuldan gelen ve nasıl olduysa açılan bebek telsizi sesi üzerine,bir de bombacı muamelesi görme..
  daha neler neler..
  öff diyorum başka da bişey diyemiyorum 🙂

  sevgiler..

  Cevapla

 2. lale
  17 Haziran 2010

  Çocuklar yolculuklardan hoşlanmıyor -benimkiler hariç- ışınlanma olması lazım:))). Cancan’ın son seyehatinde Ana-oğul uçakta ağlaya ağlaya yolculuk yapmışlar. Can ağlamış , Berfu ağlamış …
  Havayolu şirketleri çoğaldıkça seviniyorum ama sorunlarda bir o kadar çoğalıyor galiba…
  Neyse sonunda evinize gelmişsiniz ya… öptüm hepinizi

  Cevapla

  • cocuklacocuk
   17 Haziran 2010

   Lale Abla, bebekleri ışınlasak ne güzel olur 🙂 Can’ın yolculuğu da benzermiş bizimkine. Çoğaldıkça kalitelerinden ödün veriyorlar bu bir gerçek ama olmazsa olmazları değiştirmeleri hiç hoş değil.

   Birgül, sen daha fazlasını yaşamışsın, yazarken bir ara abarttım mı dedim ama yorumun yalnız olmadığımı gösterdi, çok teşekkürler.

   Cevapla

 3. Damla
  17 Haziran 2010

  Aynısı benim başıma geldi, İstanbul-Ankara arasında. Havaalanından kaynaklı olduğunu düşünmüştüm.

  Cevapla

  • cocuklacocuk
   17 Haziran 2010

   Nedret Abla, 🙂

   Damla & Mynameismelis, acaba havaalanı kaynaklı mı gerçekten? Öyleyse şikayet merci değişiyor ama sonuçta uçak firmaları çözmeli bu konuyu. Söylediğim gibi ben kucağımda kısa bir süre taşıdım o bekleme süresini düşünmek istemiyorum bile.

   Cevapla

 4. Mynameismelis
  17 Haziran 2010

  Benim de başıma aynı şeyler geldi geçen hafta, yazdım bloga 🙂 Uçak THY idi, problemler aynı. Şikayet dilekçesi verdim, orada görüşmek için yetkili aradım ama boşa… Kucağımızda çocuk, elimizde eşyalarla; birilerinin keyifini bozup da arabaları getirmesini bekledik, tam 45 dakika!

  Cevapla

 5. nedret
  17 Haziran 2010

  Çocuklarla her yolculuk bir maceradır. Geçmiş olsun.
  Kulağı ağrımıştır, kulağı ağrımıştııır…:)))
  Sevgiler.

  Cevapla

 6. Blogcu Anne
  17 Haziran 2010

  Of, kötü hatıralar geri geldi birden 🙂

  Geçmiş olsun. Pegasus’un da kulağına küpe olsun. Böyle şeylerin konuşulmadığını mı sanıyorlar? Nerede müşteri hizmetleri?

  Cevapla

 7. fatma er
  17 Haziran 2010

  uzun zaman öncede olsa (defne 6 aylıkken) bodruma giderken bir daha bu firma ile gitmeleyim demişti eşim.sorunlardan dolayı.eşime sürekli koltuğunuzu dik konuma getirin diyen kabin görevlelerine her seferinde koltuğun bozuk olduğunu hatırlatmak zorunda kaldık.otobüs bile daha konforlu kalırdı gittiğimiz uçaktan.ne diyeyim geçmiş olsun.umarın sesini duyarlar.

  Cevapla

 8. Mynameismelis
  17 Haziran 2010

  sanırım havaalanı kaynaklı sorun. Ama havayollarının da sütten çıkmış ak kaşık olduğunu düşünmüyorum elimde olmadan!
  Oğlum 10 aylık, dolayısıyla dönen bantın etrafında onu da döndürmek, gezdirmek, bavulların çıkışını seyrettirmek suretiyle 45 dakika oyaladık ama bizim için ciddi bir eziyetti. Yetkili bulsam, onu da o banta koyup bir süre döndürmeyi planlamıştım 🙂

  Cevapla

 9. Flame
  17 Haziran 2010

  Çocukla yolculuk çok zor oluyor gerçekten. Ben genelde eşimle ve gece yolculuklarını tercih ediyordum. Alper’in midesi de bulanıyor bir de! O yüzden o arkada mışıl mışıl uyurken biz eşimle seyahate devam ediyoruz 🙂 Bu yaz artık Alper büyüdü deyip gündüz yolculuğunu deneyeceğim. Bakalım başıma neler gelecek :p

  Cevapla

 10. Pratik Anne
  17 Haziran 2010

  Ama bu cocukla seyahat macerasi olmamis ki. Pegasus’la seyahat macerasi olmus. Gecmis olsun.

  Cevapla

 11. aygül
  17 Haziran 2010

  Bence bu sorun sadece pegasusta değil dünyanın her yerinde var.Geçen aylarda Emirates havayollarıyla Dubai’ye gidiyorduk oğlum ve ben.Eşim bizden evvel gitmişti.Bu eşim olmadan ilk yolculuğumdu.Havaalanına chek-in için çok da geç gitmememe rağmen beni ve 5 yaşındaki oğlumu ayrı yerlere verdiler.5 saatlik yolda bir çocuk nasıl ayrı gider?Ve yardımcı olamayacaklarını uçakta birileriyle anlaşmamı önerdiler sağolsunlar varolsunlar.Güç bela bir kaç ricadan sonra birisi insafa geldide yer değiştik.Bense ağlamamak için kendimi zor tuttum:(Bu havayollarının topu bence aynı:(Gerçi Dubai havaalanında yüzlerce puset vardı.Herkes kullanıp çıkarken bırakıyordu.Geçmiş olsun.

  Cevapla

  • cocuklacocuk
   18 Haziran 2010

   Blogcu Anne, Sen gayet iyi idare etmişsin bence, tekrar tebrikler. Bu arada sorun Pegasus değil havaalanı işletmesi galiba .

   Fatma Er, koltuklarının daracık olması da ayrı mesele, sizin kabin görevlileri balık hafızaymış olması da şanssızlık olmuş.

   Mynameismelis, aynı şekilde biz bilet aldığımız firmayı biliriz, havayolu şirketleri , havaalanlarının en büyük müşterisi değil mi, düzeltmeleri lazım. Ayrıca bulduğunuz ceza bence çok etkili, kesin çözüm 🙂

   Flame, midesi bulanan çocukla yolculuk daha bir zor olsa gerek, inşallah iyi geçer gündüz yolculuğunuz

   Pratik Anne, aynen havayolu ve havaalanı macerası oldu.

   Cevapla

  • cocuklacocuk
   18 Haziran 2010

   Aygül, sizin başınızdan geçen de hafife alınacak bir hata değil, yolcu listeleri yok mu bunların önünde dedirtecek cinsten, ne diyeme çocuğumuzun doğum tarihi falan giriyoruz o zaman bilet alırken değil mi, bir organisayon yapmayacaklarsa? Geçmiş olsun size de. En azından dubai puset olayını çözmüş 🙂

   Cevapla

 12. esin
  19 Haziran 2010

  merhabalar ,
  benimde valizlerimde sıkıntı oluyor. özellikler aktarmaklı bindiğim uçaklarda , her valizim mutlaka zarar görüyor. ancak bu işlemlerin havayolu şirketlerini ilgilendirmediği , havaş ın ilgilendiğini öğrendim . bir kaç kez uçağın pencerseinden de gördüm nasıl hırsla savuruyorlar o valizleri anlatamam , ancak valiz ve içindekiler zarar görmüşse o anda haber vermek gerekiyormuş …hangimiz havaalanında dur bir valizin içindekilerikontrol edeyim deriz ki….

  Cevapla

  • cocuklacocuk
   19 Haziran 2010

   Esin’cim, o konuda ayrı bir problem, hiçbirimiz o anda valiz açmayız, bir an önce çıkalım diye uğraşırken. Havayolları ve havaalanlarını birbirinden ayrı düşünemiyorum ben, biletimizi havayollarından aldığımız için bizim için muhatap da onlar diye düşünüyorum aslında.

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Back to top
mobile desktop