BEBEK SEPETİ

Kayseri’de bayanların evlerde toplanıp birarada olmalarına “oturma” denir. Benim de haftada bir, çok samimi yedi arkadaşımla hiç bıkmadan sıkılmadan ve sohbetimiz hiç tükenmeden süren bir “oturmam” var ve bu sene dokuz yılını doldurdu. Arkadaşlarım sayesinde, İstanbul’dan evlenip de geldiğim bana çok yabancı olan bu şehirde çok sıkılmadım, ve buraya daha kolay adapte oldum. Her hafta birimizin evinde ikramlarla birlikte birbirimizi en güzel şekilde ağırladık. Gündüz oturmalarımız yetmedi akşamları da görüşelim istedik, böylece eşli akşam oturmaları düzenlemeye başladık. Eşlerimizin çoğu birbirini bu oturmalarda tanıdılar ama daha sonra bizden daha çok görüşür oldular. Hepimizin evlilik tarihleri de birbirine çok yakındır, çocuklarımız da arka arkaya doğdular. En büyükleri 8 ve en küçükleri 5 günlük olmak üzere her yaş aralığında toplam 15 çocuk aynı ortamda büyüdü. Bu yüzden de konularımız, sorunlarımız hep ortak oldu. Annelik, kreşler, bakıcılar, iştahsızlıklar, hastalıklar derken minik kuzular büyüdüler ve bir çoğu okullu oldu ve hatta aynı okulun öğrencisi oldular.

Geçtiğimiz hafta en küçükleri dünyaya gözlerini açtı. Hastaneye ziyaretine giderken arkadaşım Asuman’ın bebek için hazırladığı şeker sepetinin de fotoğrafını çekmeyi ihmal etmedim. Pembe şekerlemeler, tüyler, danteller kalpli tellerle süslediği harika bir sepet olmuş.

Tamamen pembeler için de bir sepet hazırlamış olsa da minik bebeğin minik ağbisini de ihmal etmeyerek mavi bir şeker de onun için hazırlamış.

Annelik i ikinci kez tadan arkadaşıma çok geçmiş olsun diyor aramıza yeni katılan minik kızımıza uzun mutlu sağlıklı bir ömür diliyorum.

İyi ki varsınız kızlar…