BEBEK ŞEKERLERİ

Bu   işlere  hiç girmem diyordum aslında. Ama  doğuma yaklaştıkça gözlerim  ister istemez takılır oldu bebek şekerleri ve süslerine. Sonra internetten yapılanları araştırırken buldum kendimi. Zaten sevgili Asuman’ın yaptıklarını hayranlıkla paylaşıyorduk sizlerle.   Malzemeleri nerden bulacam  diye düşünürken de sevgili Kiraz Sevdası’nın bloguyla tanıştım, benzer duygularla başlayan bebek şekeri alışverişini anlatıyor ve Eminönü’nde alışveriş yaptığı adresi veriyordu. Bu arada Kiraz Sevdası bu hafta  doğum yaptı, bebeğine analı babalı güzel bir ömür diliyoruz.  O postu okuduktan sonra “tamamdır” dedim, gideyim  Can Süs’e. Hafta sonu Eminönü maceramızın hikayesi böyle oluştu.  Güneşli ama çok soğuk bir gündü, üstelik çok da kalabalıktı. Kardeşim  doğuma bir hafta kala gösterdiğim bu azme hayretler içinde içinde. Azimden çok yumurtanın kapıya dayanması durumu diyebiliriz aslında.

Can Süs’te çok çeşit vardı. Çalışanlar çok güzel yardımcı oluyorlar, yapılmış örnekler  zaten mevcut.   Dileyenler, ihtiyacı olanlar için  bende adres kartını alta scan ediyorum.

Hepsi mavi, daire şeklinde kesilmiş organze kumaşlar, kurdelalar , üstüne  yapıştırmak için küçük bebek biblolar  ve elbise şeklinde keseler aldık.  Arabayı da kızım beğendi kendisi için,  oyunlarında kullanacakmış, şimdilik ondan ödünç aldım.

Yaklaşık 60 kişilik malzeme aldık. Bugün evde heyecanla bir tane deneyeyim derken  yarısından çoğunu tamamladım, yapmaya otursam bu kadar hızlı olmazdı sanırım.

Bu kadar lafın özeti hastane ikramımız   hazırlar efendim.