BAYRAM DÖNÜŞÜ BURUK MERHABA

Bayram vesilesi ile ilk kez bu kadar uzun ara verdik yazmaya. Bayramda biz Kayseri’den gelen sevgili Ayfer Ablamız ile birlikteydik. Kızımın keyfine diyecek yoktu, bu taşınma sürecinde en fazla özlediği kişi ile birlikte oyuna doydu. Birlikte İzmit ve İstanbul’u gezdik, gezmekten yorulduk, bol bol uyuduk, dinlendik. Memleketimizden uzakta olduğumuz için  biraz buruk girdiğimiz bayram, misafirimizle birlikte çok keyifli geçti sonuç olarak.Fulya ise İnebolu’da geçirdi bayramı,  çektiği güzel fotoğraflarla birlikte daha detaylı anlatacak İnebolu’yu.

Örgü ve bez bebeğini bizimle paylaşan sevgili Sibel blog açma konusunda çok hızlı davrandı, bayramın hemen öncesi bize  yeni açtığı blogu müjdeledi. Geriye bize düşen adresi paylaşmak , size de bu güzel el emeklerini incelemek kalıyor. Sibel, blogun hayırlı olsun

Güzel bayramın ardından cumartesi yeni yazı girmeyi planlarken  gelen şehit haberleri ile üzüldük. Bu üzüntü içinde anlamsız gelen yazımızı ise ileri bir tarihe erteledik.  O ailelerin içine düşen acıyı bizim anlamamamıza imkan yok, Şehitlerimize Allahtan Rahmet Diliyoruz. Bu terör ne zaman bitecek artık? Biz bitmeyeceğiz haberiniz olsun, hep ayakta olacağız.

Şehit haberlerini izlerken gerek  televizyonda yabancı basından gösterdikleri karelerde, gerek yabancı basının internet sayfalarında PKK terör örgütü yerine bunun sınırda kürt asilerin saldırısı ( ya da iki tarafın çatışması) olarak gösterilmesi en çok gücümüze giden kısım oldu.  Terör değil de nedir bu?

http://edition.cnn.com/2008/WORLD/meast/10/04/turkey.kurds.killed/index.html

http://www.independent.ie/world-news/middle-east/turkish-soldiers-killed-in-kurdish-attack-26481932.html