BARBİE li CAM ŞİŞE

barbie desenli cam şişe

Çocukları olanlar iyi bilirler ne zaman onlar için alışverişe çıksanız, erkek çocukları için olan her şey spiderman li ya da action man li, kız çocukları için olan bütün eşyalar barbieli, Cindy’li. Çoğu zaman mecbur kalmışızdır daha iyisinden vazgeçip sırf üzerinde sevdiği kahraman var diye çocuğumuzun istediğini almaya. Birinden kaçabilsek birinde mutlaka yakalandığımız olmuştur. Ama onlara da hak veriyoruz çocukları öyle bir kuşatıyorlarki, mümkün değil biz büyükleri bile kandırabilen pazarlama taktiklerine küçücük beyinlerin kanmaması. Belli bir kalitede olanlar için diyeceğimiz yok elbet ama çoğu çin malı, çocuk sağlığını tehdit eden ürünler de o kadar fazlaki, Hal böyle olunca biz de orta yolu bulmaya çalışıyoruz ve hem çocuklarımızın sevebileceği hem de kendi içimize sinecek eşyaları onlar için kendimiz tasarlayıp hazırlıyoruz. Sırf spidermanli veya barbieli diye kullanmak isteyeceği plastik, kalitesiz bir şişe yerine cam üzerine tasarlanmış evde yapılmış şişeyi kullanmayı tercih ediyor sizlerin de görüşlerinize sunuyoruz.

Şişelerimizi hazırlarken ahşap boyamada kullandığımız peçete tekniğini kullanmayı denedik. Elimizde bulunan barbie li ve thinkerbell li peçeteleri ki bu kahramanların ismini de çocuklardan öğrendik aslında, bu tekniği şişelerin üzerine uygulamakta kullandık.

barbie desenli cam şişe

barbie desenli cam şişe

Öncelikle Barbileri ve thinkerbell i peçetelerinden kestik . Şişenin üzerine yapıştırmak için üst katını kullanacağımız için peçeteyi katlarına ayırdık. Peçete tutkalını  peçetenin üzerinden ortadan kenarlara doğru olmak üzere fırça yardımıyla sürerek şişeye yapışmasını sağladık.. İyice kurumasını bekledik. Renkli kristal boncukları barbie lerin ve thinkerbell in kıyafetlerine saçlarına ve kolyelerine yine peçete tutkalı kullanarak yapıştırdık. Tamamen kuruyup iyice yapıştığından emin olduktan sonra boyutlu boya ile kenarlarına kontur geçtik. Daha sonra 130 derece fırında 30 dakika beklettik.

cam şişe boyama

cam şişe tasarım

Bu aşamadan sonra şişenin üzerine yer yer renkli stickerlardan yapıştırdık. Şişenin boyun kısmını altın renkli sprey vernikle renklendirdik. Daha sonra ucuna nazar boncuğu taktığımız kordonu bağlayarak süsledik.

Şişenin kapağı için mantar kullandık. Kızımız için yaparız da oğullarımızı unutur muyuz ? Bir de spidermanli şişe çalışmamız var tabi. O’nu da kısa bir süre sonra beğenilerinize sunacağız.