AYSEL GÜRMEN’İN ÇOCUKLARLA SÖYLEŞİSİ

Çocuklara okumayı sevdirmek amacıyla, Uçanbalık yayınevi yazarlarından Aysel Gürmen, kreşimizde  çoçuklarla bir söyleşi yaptı.

Duyurusu önceden yapılan bu etkinlik kapsamında kitap satışı ve sonrasında kitapların imzalanması da vardı. İrem’i o gün rahatsızlandığı için okula göndermemiştim ama “ne olur kitap almaya gidelim” diye tutturdu. Uykunun  ve dinlenmenin etkisiyle  bir miktar hali olunca, ısrarlarına dayanamayarak   okulun yolunu tuttuk bizde. Önce kitaplarımızı seçtik,sonra söyleşiye katıldık. “Kızım abarttık sanırım bizden başka kimse 6 kitap almamış” deyince  “abartmadık  anne, sadece ben onları seçtim” diye itiraz etti.

Bıcır bıcır çocukların soracak  çok sorusu vardı, “senin adın ne ” ile başladılar.  bayılıyorum onların bu doğallağına. “Sen nasıl işler yapıyorsun?” sorusuna ellerindeki kitapları kaldırarak “böyle işler” diye cevaplarını da verdiler. Aysel Hn, yazar olmaktan, bir kitabın nasıl yazıldığından ,  kitapların içindeki resimlerden bahsetti. Matbaa aşamasındaki süreci anlattı devamında çocuklara.  Ve ilk kitabı “Şıkırdak’ın Çıngırağını”  çocuklarında interaktif olmasını sağlayarak  anlattı.

Tabi çocukların ilgisi uzun süreli olamıyor maalesef. İlgileri azaldığında   sorulara geçti ve ertesinde  kitapları imzalayarak bitirdi söyleşiyi.

İrem hn.da imzanın anlamını pek anlamasa da ilk imzalı kitaplarına kavuşmuş oldu.  Sevgili Aysel Gürmen’e  ve organizasyonu yapan Özel İlgi Evi Anaokuluna ve  çok teşekkür ediyoruz.

Eve döndüğümüzde kitaplarımızı okuduk ve hepsini çok beğendik. Kuli’nin Rüyası, Ninemin Doğumgünü ve Ninemin Yaylası ödül almış kitaplar, ödüllerin detaylarına  Aysel hn. ın sitesinden ulaşabilirsiniz.

Dip Not: İrem kitabını imzalatırken, aynadan koca göbüş kendimi de çekmişim.  Hepinize iyi pazarlar.