ARKADAŞLARLA İLK SİNEMA VE G-FORCE

Sinemaya gittiğimizde görüyor, arkadaşlardan dinliyor ve merak ediyordum acaba ne zaman  biz de  ‘İrem ve arkadaşlarını sinema önünde bekleyeceğiz’ diye. Aslında animasyon filmlerini en az O’nun kadar seviyoruz ama hem  bu aralar (yaklaşık 3 yıl sürer sanırım bu ara:) ) Kerem’le giremediğimden, hem de dostlarla sohbet ederken yanımda sıkılan bir çocuk olmasına üzüldüğümden  böyle serbest zamanlara ihtiyaç duyuyordum.  Haftasonu tesadüf eseri aynı mekana gittiğimiz   Can ağabeğinin (ilköğretim3.sınıf) sinemaya gireceğini öğrenmemiz bir fırsat oldu bizim için ve nerdeyse son dakikada İrem de kuzeni  ve arkadaşıyla birlikte sinemaya  girdi.  Film G-Force du ve fragmanlarını daha önce çok beğenmiştik. Çıkışta anlatırsa siteye yazacağımızı söylediğimde;

“Tamam, ama sadece benim dediklerimi yazacaksın” dedi. “Tabi ki ben zaten filmi bilmiyorum” dedim. Bu akşam da oturduk yazmak için, sandım ki kızım bana uzun uzun anlatacak.  İşte İrem Hn’ın gözüyle G-Force;

İrem: ilk defa Can abimle sinemaya gittim. üç boyut gözlüğü verdiler. Filmin adı G- force du. Filmde bir kahve makinası ile başa çıktı birisi. ….

Ben:Ee, kim başa çıktı?

İ: Hurley korktu.

B: Sonra  ne oldu?

İ: Anne burda bırakalım, yeter!

B: 3boyutlu gözlük nasıldı?

İ: sinek ve arı geldiğinde çok korktum , birinde gözlerimi kapadım.

B: Sevdin mi filmi peki?

İ: çok sevdim. Cd sini alır mısın bana?

Valla yazarken bile güldüm.  İlerde ara ara anlatacak filmden parçalar biliyorum  ama şimdilik bu kadar anlattı hanımefendi.

İrem için olduğu kadar benim için de çok özel, güzel bir cumartesiydi.  Ne mi yaptım bu saatlerde? sürpriz şimdilik.  Türk kahvesi eşliğinde çok özlediğim dostla sohbet diyeyim sadece.

Kim mi buraya lütfen.