ANNELERİN KÜÇÜK SIRLARI

İki oğlumun arası 1.5 yaş olduğu için iki bebek birden büyüttüm sayılır. Çok yaramaz veya haylaz çocuk olmadılar hiç bir zaman, beni tek yoran sıkıntıları iştahsız olmalarıydı. Ben de bu sorunlarıyla uğraştım durdum hep. Onlara her konuda dürüst davransam da sırf bu yüzden yeme-içme konusunda bazı minik beyaz yalanlar da söylediğim oldu tabi. İşte bunlardan bazıları.

Anne sütünü bıraktıktan sonra süt içmeyi kesinlikle reddeden oğlum bir gün benim içtiğim kremalı nescafeyi içip tadını çok beğendiğini, aynısından içmek istediğini söyledi. Ben de ona cok az granül kahve ilave ettiğim ılık sütü kremalı nescafe diye içirdim. Böylece oğlum sütünü uzun süre krema sanarak içti. Sonra tesadüfen sütle kremanın aynı tatta olduğunu anlayıp daha faydalı olduğuna ikna olarak sözde kremalı nescafeden vazgeçip normal süt içmeye başladı.

Pek sevmedikleri kaşar peynirine araba şeklini verip araba peyniri dedikten sonra yemeye başladıkları uzun bir süre de bu yalanı sürdürdük.

Çok küçükken cola içmeye özendiklerinde biraz pekmezi soğuk suyla karıştırıp cola diye içirdim onlara hatta üsşenmedim cola şişesinin içine koydum ki daha sahici olsun.

Aynı şekilde çay istediklerinde de ılık suyla karıştırdım pekmezi, çay niyetine içirdim. Çay tabağı çay kaşığına kadar koydum bardaklarına.

Marketlerde gördükleri hazır keklere özendikleri için evde yaptığım kekleri top kek şeklinde yapıp hazır top kek diye yedirdim.

Arasıra yedikleri danino ların boş kutularını ve kapaklarını atmadım. İçlerine çilek reçeliyle karıştırdığım ev yoğurdunu koyarak kapağını kapattım. Kapağını onların yanında ilk defa açıyormuş gibi yaparak daha rolümü iyi oynadım.

Sizlerin de varsa böyle küçük sırları bizimle paylaşır mısınız?

Öncelikle  Mavianne, Delfina, Volkan& Kaldera ayrıca bu mimi devam ettirmek isteyen tüm arkadaşlarımız anlatırlarsa seviniriz minik beyaz yalanlarını.