ANI YAŞAMAK VE SAKLAMAK

Geçen gün aramızda konuşuyorduk; blogumuzda çocuklarımıza ait bir çok şeyi anlatıyoruz da acaba bu afacanlar büyüdükleri zaman ne düşünecekler diye.
-“anneme bak herşeyi ne güzel anlatmış, o günlerimi okumak beni mutlu ediyor” mu?
Yoksa ;
” anneme baksana ya her bir şeyimizi anlatmış”
gibi olumsuz mu bakacaklar bu olaya.

Umarız ikincisi olmaz ilerde karşılaşacağımız durum. Çünkü bu anlarını fotoğraflayarak, yazarak, vs. kayıt altına almayı çok seviyoruz.

Geçen gün bilgisayarımda yaklaşık 6 ay önce uyku vaktinde bana masal anlatırken yaptığım ses kaydını buldum.

Hep biz masal anlatacak değiliz ya bu ufaklıklara yorulunca pası onlara atıyoruz. Kayıt yapıldığını bilerek de çoşarak anlatmış masalllarını. Zevkle dinliyoruz arada sırada.
Masalın kısa bir bölümünü aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Ses Klibi: Bu ses klibini oynatabilmek için Adobe Flash Player (Version 9 veya üzeri) gereklidir. Güncel versionu indirmek için buraya tıkla Ayrıca tarayıcında JavaScript açık olmalıdır.

Onlar bize bir şeyler anlatırken özellikle de masal gibi, hayal dünyalarının ne kadar sınırsız ve özgür olduğunu hissediyorsunuz. Son derece yaratıcılar masal anlatma konusunda.

Size de tavsiye ederiz bu ses kayıt işini, tamam kameralarda var ama bu daha doğal geliyor bana. Habersiz kayıtda yapabilirsin.

Sadece çocuklar içinde değil; ailecek bir araya gelip sohbetler koyulaştığında da çok hoş olur.

Anı saklamak deyince bu da kızımın ilk şiiri,   1 ay oldu sanırım uyduralı. Sanırsınız ki yumurtaları o pişiriyor bizim evde. (Fış yumurta ; tavada  yumurta  oluyor bu arada, sarısını bozmadan yapıp, fış diye patlatıyoruz da)
“Yumurtayı kırdım

Attım tavaya

Haydi herkes masaya

Fış yumurta pişti. “