ANASINIFI YIL SONU GÖSTERİSİ

Cuma akşamı küçük oğlum K.Mert’in yıl sonu gösterisi için bütün aile TED Kayseri Koleji’nin spor salonunda bir araya geldik. Babaannemiz, amcamız, yengemiz, ve kuzenleri sağolsunlar hep olduğumuz gibi yine birlikteydik. Gösteride oğlumun rolünün ritim grubunda çalmak ve dramada kuş rolünde yer almak olduğunu bir süre önce öğrenmiştik.  Okuldan kıyafetlerinin pembe gömlek, siyah pantalon ve siyah ayakkabı olduğu söylendi. Gömleği alacağımız mağaza belirtilmişti, asıl sorunu pantalonu bulmakta yaşadım. Ne kadar çocuk mağazası varsa hepsini gezdim en iyi ihtimalle çok koyu lacivert pantalon çıkardılar ama mecbur siyah olması gerekiyordu. En sonunda hiç ummadığımız biz mağazada tam oğlumun bedenine uygun bir pantalon buldum. Üstelik pileli, ütülü kendi tabiriyle tam bir baba pantalonu.

-Daha yakışıklı olabilmem için kemer de alabilir miyiz anneciğim diye sordu. Tabii alırız oğlum dedim. Ama daha sonra pantalon askısı takmaya karar verdi. Gösterinin olduğu gün anasınıfı öğrencilerine tatil edilmişti okul. Oğlum da son dört gündür “cuma günü iyice dinleneceğim, çizgi film seyredeceğim” gibi planlar yapıyordu.

Perşembe gecesi heyecan içinde uyuyakaldı, cuma sabahı kalktığında bir de ne görelim?

Yüzünün ve vücudunun bir çok yerinde kırmızı sulu lekeler çıkmış. Fakat kendini çok iyi hissettiğini söylüyordu, üstelik ateşi de yoktu. Hemen doktora götürdüm. Doktor büyük ihtimalle su çiçeği olabileceğini ama kesin olmadığını söyledi. Zaten oğlum da su çiçeği ismini hiç benimseyemedi. Erkekler öyle çiçekli hastalıklar çıkarır mı hiç :)) Gösteriye katılmamasını gerektirecek bir durumu yoktu. Üstelik kuluçka evresini de geçirmiş olduğu için arkadaşlarına bulaştırma riski de olmazdı.

Akşam 6 da okuldaydık. Gösteriler başladı. Bütün minikler çok güzel hazırlanmışlardı. Oğlum ritim grubuyla birlikte elinde darbukayla sahneye çıktığı zaman çok gururlandık. Öğretmenleri eşliğinde güzel bir gösteri çıkardılar.

Daha sonra kuş kostümü giymiş olarak drama grubuyla tekrar gösteri yaptılar. Bir anda otuz kırk kadar her renkten kuşlar koşuşturmaya başladılar. Derken bir siyah kedi çıktı ve bütün kuşlara saldırdı. Buraya kadar her şey gayet güzeldi. Bir anda kuşlardan biriyle kedi arasında önce mizansen olduğunu düşündüğümüz ufak bir kavga çıktı. Kavgaya bir kuş daha katılınca iki kuşa bir kedi itişip durdular. Gülsek mi, müdahale mi ettirsek,şaşırdık. Neyseki çok uzun sürmedi.

En sonunda bütün anasınıfı öğrencileri topluca sahneye çıktılar. Bütün öğretmenlerimize ve emeği geçen herkese bu başarılı organizasyondan dolayı teşekkür ediyoruz.

Seninle de çok gurur duydum canım annem..