ADANA – KAYSERİ VE SONBAHAR

Adana Kebabın ardından gezdiğimiz yerleri de paylaşacağız demiştik.  Önce Adana’ya gittik, sonra Kayseri’ye geçtik. İki farklı mevsimi ard arda yaşadık,  mevsimlere göre farklı bavullar hazırladık, en zor kısmı içinde bulunmadığımız  mevsime göre hazırlanmak oldu.  Adana’m en güzel günlerini yaşıyordu,  sıcak tişörtlerle geziliyor ama terletmiyordu  insanı.  Yaz aşığı kızım,  yeniden tişört giydiği için çok mutlu oldu. Kayseri’de ise sonbaharın güzel renkleri vardı.

Bol bol gezip, fotoğraf çektik.  Aralarından seçtiklerimiz  aşağıda.  Bir de tarihi “Tarsus Eshab-ı Kehf ” gezimiz oldu ki onu sonra detaylı olarak anlatacağım.

Adana’nın en sevdiğim yerlerinden birisi olan  Seyhan Nehri, Eski Baraj yanındaki  Dilberler Seki’sinden manzaralar öncelikle.

Evimizin  balkonundan görünen, Orta Doğu’nun en büyük 4. camisi kabul edilen,  Adana Sabancı Merkez Cami.

Kayseri’nin bir park cenneti olduğunu, küçük çocuklu aileler için ideal bir ortam olduğunu daha önce de yazmıştık.  Bu güzelim parklar,  sonbaharın   rengarenk yapraklarıyla  kaplanınca daha bir güzel olmuştu. Ailecek  kendimizi parka attık, biz bol bol fotoğraf çekerken;

kızım,  parktaki oyuncakların ve yaprakların keyfini çıkardı.

Güneşli günü parkta geçirdiğimize çok sevindik, ertesi gün yağan yağmurda da yine aynı güzellikteydi park.