37.HAFTA KONTROLUMUZ VE SON DURUMLAR

“Anne, 100 kere baktık niye gidiyoruz yine doktora?” sözleri içerisinde 37. hafta kontrolümüze gittik pazartesi günü. Herşey yolunda görünüyor, bebeğimiz erken davranmaz ise 30 Martta bize katılacak. Doktorumuzun; “seçim sonuçlarına bir bakalım, bu dünyaya gelmesine gerek  varsa, almaya karar verelim” diye de bir tezi var. Şakası bir yaşadığımız bu garip seçim kampanya döneminde  zihni açık olan  pek kimse yok.  İnşallah bizim oğluş  erken davranmaz,  annemler oy kullanıp yola çıkacaklar çünkü. Annem olmadan girmek istemiyorum doğuma.

Geçtiğimiz haftalarda yaptığımız ziyaret sonrasında doğum için Kadiköy  Şifa   Hastanesinde karar kıldık.  İlk doğumum sezaryen olduğu için bu da sezaryen olacak, diğer türlüsü çok riskli imiş.  Bu saatle randevu işi de bana bir garip geliyor ki… İrem de  benim normal doğum  ısrarlarım sayesinde  doktorumla epey beklemiştik, sonra gecikince istemeyerek sezaryen için saat belirlemiştik. Ama benim kızım tüm organizasyonu hiçe sayıp;” ben kendi saatimi kendim seçerim” diyerek geceden hepimizi hastanede toplamıştı. Sonra kordon dolanması sebebi ile yine sezaryen oldu fakat doğum anını kendi belirledi. Bu  saati belirlenmiş operasyon pek içime sinmediğinden yine öyle bir durum olur mu acaba diyorum.  Acil bir durumda İzmitten gidecek olmamız  biraz sıkıntılı ama doktorum, “keşke öyle 1 saatte doğsa..” diyerek rahatlatıyor beni.  Ayrıca NST (NonStres test)te erken doğuma yönelik bir bulgu görünmedi.

Neyse bavullarımız  hazır. Kızım içinde bir bavul var bu sefer, içine sürpriz hediyeler alıp paketleyeceğim. Kendini yalnız hissetmemesi, sıkılmaması çok  önemli benim için. Biz hastanedeyken  geceleri ya teyzede ya da   babayla birlikte halada kalacak.   Hastanede kalırken, yanımda annem de eşim de olsun istiyorum ama İrem  yıpransın da istemiyorum, daha önce tek başına kalmadı hiç çünkü. Bu konuda da yine bir kitap yetişti imdadımıza. Cemile Karakter eğitimi serisinden “Cemile geceyi teyzesinde geçiriyor”. Daha öncede Cemile serisinden 2 kitabımız vardı, başta çeviri olması, örneklemelerin  pek bize uygun olmamasını düşünmem  sebebi ile pek beğenmemiştim.  Ve o kitapları dağıtmışım evde bulamadım yeniden baktığımda. Bu kitap ise  belki konu yakınlığı  belki de yapılan iyileştirmelerle ile hoşumuza gitti ikimizinde. Teyzesinde kalır belki doğumda,  bakalım o gün belli olur ancak durum. Gündüzleri bizimle olur bol resim kağıdı ve boya kalemi lazım bize.

İşte son haberler böyle bizden haftaya son kontrol var inşallah.